אודות אבי דומושביצקי

אבי הוא בן לאב שקידש את השפה העברית ועסק בה כל חייו (בין היתר הגיה את תנ"ך קאסוטו). את שירותו הסדיר עשה בחיל הקשר ולאחר השחרור התנדב לצנחנים, שם שירת עד שהשתחרר בגיל 45 .

אבי בוגר תואר ראשון בהנדסת חשמל מהטכניון, ובעל תואר שני במנהל עסקים מתוכנית משותפת של אוניברסיטת בוסטון ואוניברסיטת בן גוריון.

החל משנת 1980 ועד שנת 2000 עסק ביזמות הייטק, המציא מוצרים רבים שנמכרו לאורך השנים בקרוב לשני מיליארד דולר.

בשנת 1994 הקים את חברת "רדנט/סיברידג'" שנמכרה לאחר ארבע שנים לחברת "סימנס" והעסיקה בשיא פעילותה למעלה מאלף עובדים.

בשנת 2000 עבר אבי לעולם ההון סיכון בו עסק עד לשנת 2014, כשותף בקרן ישראלית, בקרן אמריקאית מובילה ולבסוף גם בקרן השקעות משלו.

בשנים האחרונות הוא מוזמן להרצות על נושאים מגוונים בעולם העסקים. בין היתר הרצה בטכניון, בביה"ס רקנאטי שבאוניברסיטת תל אביב, בלהב פיתוח מנהלים ובמכללה האקדמית תל אביב יפו, שם הוא גם חבר בחבר הנאמנים.

אבי כתב מספר סיפורים קצרים לפני שהוציא לאור את ספריו "פרד במנהטן", "גיבור מזדמן" ו"בידיים הלא נכונות". שלושת הספרים חושפים בצורה ייחודית ומרתקת את עולמות ההון סיכון וההייטק אותם הוא מכיר בצורה כה אינטימית.

אבי גר בתל אביב, נשוי, אב לשתי בנות וסב לשלושה נכדים.

בידיים בלא נכונות -אבי דומושביצקי

כשנחשפתי בפעם הראשונה לטכנולוגיית ה"קריספר", טכנולוגיה המאפשרת הכנסת שינויים בגנום האנושי, היה לי ברור שאכתוב על הנושא את ספרי הבא. המחקר והכתיבה הפכו למסע מאתגר. כמעט כל רעיון דמיוני שהעליתי בעיני רוחי, התגלה מהר מאוד כדבר שכבר עובדים עליו בעולם האמיתי. כל מה שנותר לי לקוות זה שהרעיון הזדוני עליו אני מספר בספר, לא יבשיל לעולם. האמת... אני ממש לא בטוח שזה יהיה המצב בעתיד.

קראתי לספר "בידיים הלא נכונות" היות וכול טכנולוגיה, יהיו הסיבות שפותחה נעלות ככול שיהיו, אם תיפול לידיים הלא נכונות, עלולה להפוך לדבר הרסני.

פרד במנהטן

לאחר קרוב לשלושים שנה של עשיה מרתקת בעולם ההייטק הרגשתי שהגיע הזמן להגשים חלום ישן ולכתוב ספר. הצעד הטבעי והמתבקש היה לכתוב על העולם אותו אני מכיר הכי טוב! - כך נולד הרעיון לכתוב ספר מתח שנסוב מסביב לעולם הסודי של קרנות ההון סיכון ויחסיהן המורכבים עם החברות בהן הן מושקעות.

 

למרות שהספר הוא דמיוני לחלוטין, לא אסתיר את העובדה שמסתתרים בו מספר לא קטן של אירועים שחוויתי בעצמי מה שהפך את הכתיבה גם למסע אישי מאתגר.

גיבור מזדמן

עם סיום כתיבת הספר הראשון, היה ברור לי שאכתוב ספר מתח נוסף - והפעם הגיבור יהיה יזם הייטק, תפקיד אותו נהניתי למלא במשך שש עשרה שנים.   

אם יש משהו שהוא ודאי בעולם היזמות זו העובדה שדווקא כשהכול נראה טוב - זה הסימן הבולט ביותר לכך שצרה עומדת ליפול על החברה.

 

קראתי לספר "גיבור מזדמן" לאות תודה לכל אותם ה"גיבורים" שליוו אותי לאורך הקריירה הארוכה שלי ושתמיד מצאו את הדרך המיוחדת והלא שגרתית לפתור בעיות "בלתי פתירות". 

FOLLOW ME

© 2016 by avi domoshevizki

ניתן לשלם בכרטיס אשראי גם אם אינך לקוח PAYPAL